Serwis Dental Centrum korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Zobacz więcej informacji. [X]

5 przyrządów potrzebnych osobom z aparatem ortodontycznym - 5 przyrządów potrzebnych osobom z aparatem ortodontycznym

5 przyrządów potrzebnych osobom z aparatem ortodontycznym


Szczoteczka do zębów o miękkim włosiu, z jak najmniejszą główką, która pozwoli dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Najlepiej wybierać specjalne szczoteczki dla osób z aparatami ortodontycznymi – posiadają one odpowiednio wyprofilowane włókna z wcięciem pośrodku, często są również uzupełnione o specjalną jednopęczkową końcówkę do czyszczenia aparatu i przestrzeni międzyzębowych. W codziennej higienie sprawdzą się również szczoteczki elektryczne, jeśli dobierzemy do nich końcówki ortodontyczne.

 

Nici ortodontyczne pomagające usunąć resztki pokarmów z najgłębszych zakamarków. Różnią się nieco od zwykłych nici dentystycznych – każda nić posiada dwie części o różnych grubościach – standardowa część nitki oczyszcza przestrzenie międzyzębowe, natomiast poszerzona, puszysta część, usuwa płytkę bakteryjną pod aparatem ortodontycznym, wokół zamka. 

 

Pasta do zębów o działaniu przeciwpróchniczym, ale bez właściwości wybielających. Zamki przyklejone do powierzchni zębów uniemożliwiają preparatom wybielającym dotarcie do znajdującej się pod nimi powierzchni szkliwa. W efekcie po zdjęciu aparatu powierzchnie zębów byłyby rozjaśnione nierównomiernie – odsłonięta część szkliwa byłaby jaśniejsza niż ta, która dotąd była przysłonięta zamkami. O możliwych metodach wybielania porozmawiaj ze swoim lekarzem po ściągnięciu aparatu.

Szczoteczka do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Wyglądają jak miniaturowe okrągłe szczotki służące do czyszczenia butelek, dzięki nim można dokładnie oczyścić przestrzenie między łukiem aparatu a zębami oraz okolice zamków i pierścieni. Niektóre wyciorki zawierają jony cynku, które uaktywniają się podczas stosowania i działają antybakteryjnie, chronią zęby przed kwasami oraz pomagają w walce z płytką i kamieniem nazębnym.

Irygator, czyli urządzenie przypominające nieco elektryczną szczoteczkę do zębów, ale posiadające inną końcówkę i zbiornik na wodę. Irygator miesza powietrze z wodą i spręża je, w wyniku czego powstają mikrobąbelki, które pod ciśnieniem czyszczą przestrzenie międzyzębowe. Skutecznie wypłukuje resztki jedzenia, usuwa osad z zębów oraz masuje dziąsła. 

Kategorie:

    Ostatni artykuł:

    Archiwum:

    Tagi:

    usunięcie zęba w narkozie zęby w jeden dzień zabiegi dentystyczne w narkozie zęby na implantach pod narkozą wybielanie zębów chirurgia w narkozie usuwanie zębów w narkozie stomatologia w narkozie zebow pod narkoza białe zęby prześwietlenie zębów wybielanie zębów lampą usuwanie zębów zębów pod narkozą w narkozie znieczulenie ogólne zębów w narkozie znieczuleniu ogólnym pod narkozą u all-on-four choroby przyzębia leczenie zębów w narkozie proteza na implantach prześwietlenie zęba proteza zębowa na implantach implanty zębowe cała szczęka cena implanty zębowe implanty w jeden dzień chirurgiczne usuwanie ósemek usunięcie zębów w narkozie bezbolesne usuwanie zębów częściowy brak zębów usunięcie 8 wstawienie zęba nowe zęby na stałe wszystkie zęby na 4 implantach usuwanie zębów pod narkozą nowe zęby na implantach zęby w 1 dzień proteza na stałe skaling i piaskowanie uraz zęba proteza szkieletowa skaling co zrobić z wybitym zębem bóle głowy dobre płukanki do ust implant zęba skaling piaskowanie piękny uśmiech wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym krzywe zęby żeby na implantach wybity ząb proteza zębowa brak zębów implanty zębów wady zgryzu całkowity brak zębów stomatologia leczenie zębów proteza na 4 implantach ortodoncja zdjęcie panoramiczne co chroni przed próchnicą walka z próchnicą jak myć zęby laserowe wybielanie zębów usunięcie ósemki zdrowe zęby zapalenie dziąseł wyrwanie 8 wyrwanie ósemki tomograf komputerowy szczęki tomograf komputerowy żuchwy tomograf komputerowy cząstkowy rtg zębów dieta po wybielaniu zębów tk tomograf komputerowy higiena przyzębia leczenie ortodontyczne zdjęcie punktowe zęba profilaktyka przednowotworowa jamy ustnej oralitest badanie jamy ustnej badanie śluzówki jamy ustnej zmiana w jamie ustnej choroby dziąseł problemy z dziąsłami odsłonięte szyjki zębowe próchnica zęba biała dieta zabieg implantacji w narkozie wyrwanie zęba jak usunąć kamień z zębów pod narkoza usuwanie kamienia nazębnego paradontoza piaskowanie zębów usunięcie kamienia usunięcie zębów pod zębów pod implanty zębowe w narkozie wszczepienie implantów w narkozie piaskowanie zebow czyszczenie zębów bezbolesne usunięcie ósemek periodontitis wybielania zębów objawy choroby przyzębia płytka bakteryjna terapia vectorowa higiena jamy ustnej wizyta adaptacyjna stomatolog dziecięcy pedodonta strach przed dentystą higiena jamy ustnej z aparatem ortodontyczny profesjonalne czyszczenie zębów wybielanie zebow wybielanie zębów w gabinecie aparat ortodontyczny leczenie zębów pod