Serwis Dental Centrum korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Zobacz więcej informacji. [X]

Nasz zespół - Zespół Gabinetu Stomatologicznego DENTAL CENTRUM - stomatolog, dentysta z miasta Mysłowice

Nasz zespół

Założyciel i właściciel Dental Centrum Dariusz Gorczyca wraz z pozostałymi zaprzyjaźnionymi lekarzami stanowią zespół specjalistów, ciągle podnoszący swoje kwalifikacje, pozostający na bieżąco z nowościami i trendami w dziedzinie stomatologii. Na  naszym pokładzie gościmy wyłącznie osoby, dla których wspólna praca w naszym zespole jest pasją, stąd nasz personel pomocniczy: higienistki i asystentki stomatologiczne to osoby kompetentne, posiadające certyfikaty (dyplomy) oraz odpowiednio długą praktykę w zawodzie, aby mogli nas Państwo obdarzyć absolutnym zaufaniem.

Lekarze:

dr Dariusz Gorczyca - Właściciel Dental Centrum

lek. stom. Dariusz Gorczyca

Właściciel

Dariusz Gorczyca jest założycielem i właścicielem Dental Centrum, powstałego w 1995 roku w Mysłowicach. Zanim rozpoczął realizację swojego najważniejszego zawodowego celu zdobywał wiedzę i umiejętności praktyczne. W 1991 roku ukończył Śląską Akademię Medyczną i uzyskał dyplom lekarza stomatologa. Jest specjalistą - pasjonatem w obszarze implantologii oraz protetyki. Nieprzerwanie poszerza swoje kompetencje i zdobywa wiedzę uczestnicząc w prestiżowych szkoleniach i kursach w kraju i za granicą. Jego doświadczenie, umiejętności i profesjonalizm przekładają się na zadowolenie pacjentów, również tych najbardziej wymagających ze względu na stopień trudności ich przypadków.
Wśród najważniejszych certyfikatów, których uzyskanie miało kluczowe znaczenie dla kierunku rozwoju Dental Centrum należą:
  • uzyskanie w 2000 roku certyfikatu Instytutu Straumanna, pozwalającego mi planować i wykonywać zaawansowane zabiegi z zakresu implantologii 
  • w tym samym roku wdrożenie systemu regeneracji kości Gaistlich Biomaterials, jako zabiegu pomagającego w leczeniu implantami w trudnych przypadkach
  • w 2009 ukończyłem Curriculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego
    obecnie jestem certyfikowanym lekarzem systemu implantologicznego Nobel Biocare

 

Dyrektor kliniki Aleksandra Kutz

Aleksandra Kutz
Manager / Dyrektor

Swoją działalność w Dental Centrum rozpoczęła w 1998 roku. Pełniąc obowiązki managera gabinetu do zakresu jej obowiązków wchodzi zarządzanie i wielopłaszczyznowa organizacja pracy placówki. Dba o jej nienaggany wizerunek, koordynuje wszelkie działania związane z funkcjonowaniem wewnętrznym oraz zewnętrznym Dental Centrum pozwalając uzyskać najwyższy standard oferowanych usług. W związku z posiadanymi kwalifikacjami higienistki stomatologicznej w zakres jej obowiązków wchodzą także zabiegi higieniczno - profilaktyczne, niezbędne w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej Pacjentów.

 


dr Ewa Pijet - lekarz stomatolog

Lek. stom. Ewa Lasicz - Pijet
Stomatologia zachowawcza, endodoncja, protetyka

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie w roku 2003 uzyskała dyplom lekarza stomatologa. W Dental Centrum pracuje od 2011 roku. Specjalizuje się w: stomatologii zachowawczej i endodoncji (leczeniu kanałowym), pedodoncji, czyli stomatologii wieku dziecięcego, stomatologii estetycznej, protetyce

 
 
dr Monika Hammer - lekarz stomatolog

Lek. stom. Monika Hammer
Stomatologia zachowawcza, endodoncja, protetyka

Ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2011r. Głównym obszarem zainteresowań jest stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka i stomatologia estetyczna. Swoją wiedzę i kwalifikacje podnosi uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach w Polsce i za granicą.
 
 
dr Magdalena Tybura - lekarz dentysta

Lek. stom. Magdalena Tybura
Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Dr Magdalena Tybura ukończyła studia na kierunku lekarsko - dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie w roku 2011. Głównym obszarem zainteresowań dr Tybury jest stomatologia zachowawcza oraz pedodoncja (stomatologia dziecięca). Ciągle podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i konferencjach naukowych. Od 2012 roku jest wykładowcą w szkołach medycznych i policealnych. Priorytetem w codziennej pracy jest rozmowa z pacjentem i indywidualne podejście do każdego.

 

dr Marcelina Orfin - lekarz stomatolog

Lek. stom. Marcelina Orfin
Stomatologia zachowawcza, endodoncja, protetyka

Ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2013r. Głównym obszarem zainteresowań jest stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka i stomatologia estetyczna. Swoją wiedzę i kwalifikacje podnosi uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach w Polsce i za granicą.
 
 
dr Paweł Kubica - lekarz dentysta

Lek. stom. Paweł Kubica
Stomatologia zachowawcza, endodoncja

Lek. dent. Paweł Kubica to młody i ambitny stomatolog. Prawa do wykonywania zawodu uzyskał w 2014 roku, po ukończeniu studiów medycznych i odbyciu stażu podyplomowego. Od tej pory sukcesywnie doskonali swoje umiejętności i podnosi kwalifikacje. Jest uczestnikiem wielu specjalistycznych kursów i szkoleń, ponadto bierze regularnie udział w konferencjach naukowych. 
 
 
dr Bartłomiej Borowski - chirurg stomatologiczny

Lek. stom. Bartłomiej Borowski
Chirurgia stomatologiczna

 
Specjalista chirurgii szczękowo – twarzowej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego w 2005 roku oraz  Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego w 2007 roku. W latach 2009 – 2015 asystent Kliniki Chirurgii  Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł specjalisty chirurgii szczękowo – twarzowej uzyskał w 2015 roku. Obecnie przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Zajmuje się chirurgią stomatologiczną, chirurgią periodontologiczną. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów potwierdzonych dyplomami i certyfikatami. Jest autorem i współautorem publikacji z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej.
 
 
 
dr Adam Zakrzewski

Dr n. med. Adam Zakrzewski
 Anestezjolog

Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 1992 r. Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. W 2000 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.  W latach 1998-2002 członek Zarządu Oddziału Śląskiego Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.  W latach 2007-2009 ordynator Oddziału Anestezjologii w SP SK nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracuje w wielu publicznych i prywatnych wieloprofilowych ośrodkach medycznych na Śląsku i Warszawie. Obszary zainteresowań zawodowych  to przede wszystkim anestezja dzieci, położnictwo, okulistyka, procedury radiologiczne i stomatologia.

dr Grzegorz Wojciechowski
 Anestezjolog

Tytuły specjalisty w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii uzyskał w 2005 roku. Posiada długoletnie doświadczenie w znieczulaniu pacjentów do zabiegów stomatologicznych i chirurgii szczękowej oraz chirurgii ogólnej i dziecięcej. Doświadczenie zdobył m.in. w Szpitalu Klinicznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, szpitalach miejskich i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej.

Personel pomocniczy:

Anna Wesołowska - kierownik rejestracji

Anna Wesołowska
Kierownik rejestracji

W gabinecie odpowiada za kontakt z pacjentem, odbieranie rozmów telefonicznych i umawianie wizyt w naszej rejestracji. 

 

Estera Hornik - Webmastering

Estera Hornik
Webmastering

W Dental Centrum pracuje od 2008 roku. Ukończyła szkołę policealną dla asystentek i higienistek stomatologicznych. W  gabinecie zajmuje się pracami biurowymi oraz czynnie asystuje podczas zabiegów.
 
Karolina Ciechowska - higienistka stomatologiczna

Karolina Ciechowska
Higienistka stomatologiczna

W Dental Centrum Karolina wykonuje zabiegi higieniczno – profilaktyczne, niezbędne w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej Pacjentów. 

 

Magdalena Kubica - Asystentka Stomatologiczna

Magdalena Kubica
Asystentka\Higienistka Stomatologiczna

Magda ukończyła szkołę policealną dla asystentek stomatologicznych oraz higienistek stomatologicznych. Czynnie asystuje podczas leczenia chirurgicznego, endodontycznego, protetycznego i zachowawczego.
 
 
Justyna-Wadelik

Justyna Wadelik
Asystentka Stomatologiczna

Justyna  czynnie asystuje podczas leczenia chirurgicznego, endodontycznego, protetycznego i zachowawczego.
 

Aneta Glanowska
Asystentka Stomatologiczna

Aneta w naszym gabinecie pełni obowiązki przełożonej asystentek. Czynnie asystuje podczas leczenia  endodontycznego, protetycznego i zachowawczego.