Serwis Dental Centrum korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Zobacz więcej informacji. [X]

Zapalenie przyzębia

Zapalenie przyzębia

Zapalenie przyzębia niszczy najbliższe otoczenie zęba, stanowi jedną z najczęstszych chorób, bo zapada na nią aż 80% dorosłych osób. Wbrew powszechnemu przekonaniu to nie próchnica, lecz zapalenie przyzębia jest najczęstszą przyczyną utraty zębów.
Znaczne nagromadzenie płytki bakteryjnej wraz z wywołanym różnymi czynnikami osłabieniem układu immunologicznego sprzyja rozwojowi stanu zapalnego przyzębia.

 


 

 

 

Pierwsze objawy choroby przyzębia:
 • krwawienie dziąseł
 • obrzęk i zaczerwienienie dziąseł
 • cofanie się dziąseł
 • nadwrażliwość szyjek zębowych 
 • nieprzyjemny zapach z ust
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy koniecznie zgłosić się do lekarza stomatologa.
Jak powstaje zapalenie przyzębia?
Zapalenie przyzębia jest wywołane przez płytkę nazębną, która gromadzi się najczęściej na krawędzi dziąseł i w przestrzeniach międzyzębowych. Jeśli płytka nie będzie regularnie usuwana, organizm zareaguje na nią stanem zapalnym. Pierwszym i najczęstszym objawem jest krwawienie z dziąseł. Jeżeli zapalenie dziąseł nie będzie leczone, może rozwinąć się zapalenie przyzębia. Początkowo zapalenie dziąseł przechodzi w postać chroniczną, a następnie rozprzestrzenia się na otaczającą zęby tkankę łączną oraz kości zębodołu.
Jak należy leczyć zapalenie przyzębia?
Faza higienizacyjna i Profesjonalne czyszczenie zębów
Zasadnicze leczenie przyzębia powinno być poprzedzone fazą higienizacyjną, której ze wszystkich obszarów naddziąsłowych usunięty zostaje kamień nazębny i płytka bakteryjna. Elementem tej fazy jest również uświadomienie pacjentowi, jak ważna jest codzienna higiena jamy ustnej, a także przeprowadzenie instruktażu. Fazę tę zamyka profesjonalne czyszczenie zębów.
Terapia Vectorowa - zasadnicze leczenie przyzębia
W tej fazie zastosowanie znajduje ultradźwiękowy system Vector Paro. Przeprowadzana nim terapia jest delikatna i bezbolesna, a wszystkie obszary poddziąsłowe zębów zostają jednocześnie oczyszczone, wypolerowane i zaimpregnowane specjalnym fluidem zawierającym hydroksyapatyt, czyli substancją z której zbudowany jest ząb. Kieszonki dziąsłowe i powierzchnie korzenia zostają dokładnie oczyszczone ze złogów płytki bakteryjnej.

Klucz do sukcesu leży w Twoich rękach. Aby leczenie periodontitis zakończyło się powodzeniem, niezbędne jest zaangażowanie z Twojej strony - przestrzeganie terminów wizyt oraz stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego. W ten sposób możliwe stanie się osiągnięcie sukcesu leczenia i radość ze zdrowego uśmiechu.

Dental Centrum
 


Kategorie:

  Ostatni artykuł:

  Archiwum:

  Tagi:

  usunięcie zęba w narkozie zęby w jeden dzień zabiegi dentystyczne w narkozie zęby na implantach pod narkozą wybielanie zębów chirurgia w narkozie usuwanie zębów w narkozie stomatologia w narkozie zebow pod narkoza białe zęby prześwietlenie zębów wybielanie zębów lampą usuwanie zębów zębów pod narkozą w narkozie znieczulenie ogólne zębów w narkozie znieczuleniu ogólnym pod narkozą u all-on-four choroby przyzębia leczenie zębów w narkozie proteza na implantach prześwietlenie zęba proteza zębowa na implantach implanty zębowe cała szczęka cena implanty zębowe implanty w jeden dzień chirurgiczne usuwanie ósemek usunięcie zębów w narkozie bezbolesne usuwanie zębów częściowy brak zębów usunięcie 8 wstawienie zęba nowe zęby na stałe wszystkie zęby na 4 implantach usuwanie zębów pod narkozą nowe zęby na implantach zęby w 1 dzień proteza na stałe skaling i piaskowanie uraz zęba proteza szkieletowa skaling co zrobić z wybitym zębem bóle głowy dobre płukanki do ust implant zęba skaling piaskowanie piękny uśmiech wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym krzywe zęby żeby na implantach wybity ząb proteza zębowa brak zębów implanty zębów wady zgryzu całkowity brak zębów stomatologia leczenie zębów proteza na 4 implantach ortodoncja zdjęcie panoramiczne co chroni przed próchnicą walka z próchnicą jak myć zęby laserowe wybielanie zębów usunięcie ósemki zdrowe zęby zapalenie dziąseł wyrwanie 8 wyrwanie ósemki tomograf komputerowy szczęki tomograf komputerowy żuchwy tomograf komputerowy cząstkowy rtg zębów dieta po wybielaniu zębów tk tomograf komputerowy higiena przyzębia leczenie ortodontyczne zdjęcie punktowe zęba profilaktyka przednowotworowa jamy ustnej oralitest badanie jamy ustnej badanie śluzówki jamy ustnej zmiana w jamie ustnej choroby dziąseł problemy z dziąsłami odsłonięte szyjki zębowe próchnica zęba biała dieta zabieg implantacji w narkozie wyrwanie zęba jak usunąć kamień z zębów pod narkoza usuwanie kamienia nazębnego paradontoza piaskowanie zębów usunięcie kamienia usunięcie zębów pod zębów pod implanty zębowe w narkozie wszczepienie implantów w narkozie piaskowanie zebow czyszczenie zębów bezbolesne usunięcie ósemek periodontitis wybielania zębów objawy choroby przyzębia płytka bakteryjna terapia vectorowa higiena jamy ustnej wizyta adaptacyjna stomatolog dziecięcy pedodonta strach przed dentystą higiena jamy ustnej z aparatem ortodontyczny profesjonalne czyszczenie zębów wybielanie zebow wybielanie zębów w gabinecie aparat ortodontyczny leczenie zębów pod