Serwis Dental Centrum korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Zobacz więcej informacji. [X]

Profilaktyka stomatologiczna - profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym - Czyszczenie zębów

Profilaktyka stomatologiczna - profesjonalne czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym

Uważasz, że mycie zębów po każdym posiłku, nitkowanie przestrzeni między zębowych co najmniej dwa razy dziennie i regularne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej zapewni Twoim zębom wystarczającą ochronę? Otóż to tylko połowa drogi do sukcesu.
 

Profilaktyka stomatologiczna - czyszczenie zębów w gabinecie stomatologicznym

 
Gromadząca się płytka bakteryjna powoduje choroby przyzębia (dziąseł), oraz stany zapalne o podłożu bakteryjnym. Na zębach tworzy się osad, mineralizują się bakterię i powstaje kamień nazębny. Ciekawostką jest, że widoczna ilość kamienia na zębie odzwierciedla dokładnie taką samą jego ilość pod dziąsłem. Proces ten prowadzi do osuwania się dziąseł. Kolokwialnie rzecz ujmując kamień odsuwa dziąsła od zęba, wydłużając go i obnażając jego korzeń. Ząb traci stabilność, zaczyna się ruszać, co pociąga za sobą ogromne ryzyko jego utraty. Dlatego konieczne jest odwiedzanie gabinetu stomatologicznego co sześć miesięcy w celu kontroli nalotu oraz ewentualnej konieczności usunięcia kamienia. Skaling (usuwanie kamienia i piaskowanie zębów) jest zabiegiem bezbolesnym. Jeżeli jednak odczuwasz nadwrażliwość zębów, lub masz odsłonięte szyjki zębowe, stomatolog stosownie znieczuli Cię do zabiegu higienizacji.
 
Naloty oraz osady wpływają na wizerunek Twoich zębów. Piaskowanie odda im pierwotną naturalną jasność. Mikrocząsteczki substancji czyszczących pod ciśnieniem wody usuwają z powierzchni zębów przebarwienia, osad, oraz płytkę nazębną. Czyszczenie jest bezbolesne. Jedyne co poczujesz, to smak owoców, w który wzbogacone są nasze preparaty do piaskowania. 

A co w sytuacji, kiedy kamień zdążył już narobić szkód?

Z pomocą przychodzi ultradźwiękowy aparat Vector – system, który pozwala na głębokie pod dziąsłowe oczyszczenie korzenia. Jest to znakomita alternatywa dla  chirurgicznego leczenie chorób przyzębia. Działa na podobnej zasadzie do skalingu, z tą różnicą, że w czasie zabiegu  podawany jest do kieszonek dziąsłowych (głęboko pod dziąsła) hydroksyapatyt – naturalny budulec zęba. Rezultatem tego zabiegu jest zatrzymanie procesu osuwania się dziąseł. W tkankach miękkich dziąseł rozpoczyna się proces gojenia i regeneracji. Oczyszczony z biofilmu(nalotu) patologicznego korzeń zęba umożliwia ponowny zdrowy przyczep dziąseł.
 

Kategorie:

    Ostatni artykuł:

    Archiwum:

    Tagi:

    usunięcie zęba w narkozie zęby w jeden dzień zabiegi dentystyczne w narkozie zęby na implantach pod narkozą wybielanie zębów chirurgia w narkozie usuwanie zębów w narkozie stomatologia w narkozie zebow pod narkoza białe zęby prześwietlenie zębów wybielanie zębów lampą usuwanie zębów zębów pod narkozą w narkozie znieczulenie ogólne zębów w narkozie znieczuleniu ogólnym pod narkozą u all-on-four choroby przyzębia leczenie zębów w narkozie proteza na implantach prześwietlenie zęba proteza zębowa na implantach implanty zębowe cała szczęka cena implanty zębowe implanty w jeden dzień chirurgiczne usuwanie ósemek usunięcie zębów w narkozie bezbolesne usuwanie zębów częściowy brak zębów usunięcie 8 wstawienie zęba nowe zęby na stałe wszystkie zęby na 4 implantach usuwanie zębów pod narkozą nowe zęby na implantach zęby w 1 dzień proteza na stałe skaling i piaskowanie uraz zęba proteza szkieletowa skaling co zrobić z wybitym zębem bóle głowy dobre płukanki do ust implant zęba skaling piaskowanie piękny uśmiech wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym krzywe zęby żeby na implantach wybity ząb proteza zębowa brak zębów implanty zębów wady zgryzu całkowity brak zębów stomatologia leczenie zębów proteza na 4 implantach ortodoncja zdjęcie panoramiczne co chroni przed próchnicą walka z próchnicą jak myć zęby laserowe wybielanie zębów usunięcie ósemki zdrowe zęby zapalenie dziąseł wyrwanie 8 wyrwanie ósemki tomograf komputerowy szczęki tomograf komputerowy żuchwy tomograf komputerowy cząstkowy rtg zębów dieta po wybielaniu zębów tk tomograf komputerowy higiena przyzębia leczenie ortodontyczne zdjęcie punktowe zęba profilaktyka przednowotworowa jamy ustnej oralitest badanie jamy ustnej badanie śluzówki jamy ustnej zmiana w jamie ustnej choroby dziąseł problemy z dziąsłami odsłonięte szyjki zębowe próchnica zęba biała dieta zabieg implantacji w narkozie wyrwanie zęba jak usunąć kamień z zębów pod narkoza usuwanie kamienia nazębnego paradontoza piaskowanie zębów usunięcie kamienia usunięcie zębów pod zębów pod implanty zębowe w narkozie wszczepienie implantów w narkozie piaskowanie zebow czyszczenie zębów bezbolesne usunięcie ósemek periodontitis wybielania zębów objawy choroby przyzębia płytka bakteryjna terapia vectorowa higiena jamy ustnej wizyta adaptacyjna stomatolog dziecięcy pedodonta strach przed dentystą higiena jamy ustnej z aparatem ortodontyczny profesjonalne czyszczenie zębów wybielanie zebow wybielanie zębów w gabinecie aparat ortodontyczny leczenie zębów pod