Serwis Dental Centrum korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Zobacz więcej informacji. [X]

Czy leczenia kanałowe zębów bolą? Jak wygląda przebieg leczenia? - Przebieg leczenia kanałowe zębów

Czy leczenia kanałowe zębów bolą? Jak wygląda przebieg leczenia?

leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Leczenie kanałowe. Drugie życie dla zęba. 

Leczenie kanałowe, fachowo nazywane leczeniem przewodowym polega na usunięciu martwej miazgi i oczyszczeniu kanałów zębowych z bakterii. Często wokół wierzchołka korzenia pojawia się zmiana zapalna, która na zdjęciu rentgenowskim przedstawia się jako ciemna plama. 
Jest to jawną informacją dla stomatologa, że ząb koniecznie wymaga interwencji leczenia kanałowego. Bywa, że nie odczuwamy dolegliwości bólowych i nie mamy świadomości, że ząb obumarł. Jeżeli doszło do mechanicznego urazu zęba, lub próchnica jest na tyle głęboka, że mogło dojść do zainfekowania miazgi, koniecznie należy zgłosić się do stomatologa na badanie. 
Leczenie trwa mniej więcej sześćdziesiąt minut. Pacjent leży i może wykorzystać ten czas na medytację, lub przemyślenie ważnych życiowych kwestii. W dzisiejszych czasach, trudno nam bowiem pozwolić sobie na godzinę bezczynnego leżenia. 

Krótka charakterystyka wizyty z leczenia kanałowego zęba

Pacjent otrzymuje znieczulenie dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny. Następnie zakładany jest koferdam, czyli specjalna guma, która wyłania jednego zęba - bohatera naszego spotkania. Lekarz zabezpiecza w ten sposób jamę ustną, aby nie narażać pacjenta na odczuwanie smaku płynów, których używa do płukania kanałów.
Leczenie odbywa się za pomocą mikroskopu, dzięki któremu oko specjalisty „gości” w kanałach zębowych. Czyszczenie dzieli się na mechaniczne i chemiczne. Cienkim narzędziem lekarz usuwa martwą miazgę, następnie płucze kanały specjalistycznymi płynami, aby zniszczyć powstałe w chorobie bakterie. Kiedy martwa tkanka zostanie usunięta i ślady po niej wypłukane i zdezynfekowane następuje moment osuszania kanałów zębowych i zabezpieczenie ich specjalnym cementem. Zmiana powstała w okolicach wierzchołka korzenia zębowego podlega samoistnej regeneracji. Po usunięciu przyczyny organizm człowieka potrafi sam zwalczyć powstały stan zapalny. 
Leczenie kanałowe ratuje zęba przed jego utratą. Bywają też zęby doszczętnie zniszczone. W większości pozbawione korony. Dzięki leczeniu kanałowemu uzdrawiamy korzeń zęba, i stanowi on doskonały filar pod odbudowę. Lekarz montuje specjalny wkład i w miejsce zmienionego chorobowo zęba, pojawia się piękna, porcelanowa korona, lub doskonały most, który staje się dopełnieniem białego uśmiechu. Wszystko można uczynić, kiedy są ku temu możliwości. A możliwości mamy ogromne.

Kategorie:

    Ostatni artykuł:

    Archiwum:

    Tagi:

    usunięcie zęba w narkozie zęby w jeden dzień zabiegi dentystyczne w narkozie zęby na implantach pod narkozą wybielanie zębów chirurgia w narkozie usuwanie zębów w narkozie stomatologia w narkozie zebow pod narkoza białe zęby prześwietlenie zębów wybielanie zębów lampą usuwanie zębów zębów pod narkozą w narkozie znieczulenie ogólne zębów w narkozie znieczuleniu ogólnym pod narkozą u all-on-four choroby przyzębia leczenie zębów w narkozie proteza na implantach prześwietlenie zęba proteza zębowa na implantach implanty zębowe cała szczęka cena implanty zębowe implanty w jeden dzień chirurgiczne usuwanie ósemek usunięcie zębów w narkozie bezbolesne usuwanie zębów częściowy brak zębów usunięcie 8 wstawienie zęba nowe zęby na stałe wszystkie zęby na 4 implantach usuwanie zębów pod narkozą nowe zęby na implantach zęby w 1 dzień proteza na stałe skaling i piaskowanie uraz zęba proteza szkieletowa skaling co zrobić z wybitym zębem bóle głowy dobre płukanki do ust implant zęba skaling piaskowanie piękny uśmiech wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym krzywe zęby żeby na implantach wybity ząb proteza zębowa brak zębów implanty zębów wady zgryzu całkowity brak zębów stomatologia leczenie zębów proteza na 4 implantach ortodoncja zdjęcie panoramiczne co chroni przed próchnicą walka z próchnicą jak myć zęby laserowe wybielanie zębów usunięcie ósemki zdrowe zęby zapalenie dziąseł wyrwanie 8 wyrwanie ósemki tomograf komputerowy szczęki tomograf komputerowy żuchwy tomograf komputerowy cząstkowy rtg zębów dieta po wybielaniu zębów tk tomograf komputerowy higiena przyzębia leczenie ortodontyczne zdjęcie punktowe zęba profilaktyka przednowotworowa jamy ustnej oralitest badanie jamy ustnej badanie śluzówki jamy ustnej zmiana w jamie ustnej choroby dziąseł problemy z dziąsłami odsłonięte szyjki zębowe próchnica zęba biała dieta zabieg implantacji w narkozie wyrwanie zęba jak usunąć kamień z zębów pod narkoza usuwanie kamienia nazębnego paradontoza piaskowanie zębów usunięcie kamienia usunięcie zębów pod zębów pod implanty zębowe w narkozie wszczepienie implantów w narkozie piaskowanie zebow czyszczenie zębów bezbolesne usunięcie ósemek periodontitis wybielania zębów objawy choroby przyzębia płytka bakteryjna terapia vectorowa higiena jamy ustnej wizyta adaptacyjna stomatolog dziecięcy pedodonta strach przed dentystą higiena jamy ustnej z aparatem ortodontyczny profesjonalne czyszczenie zębów wybielanie zebow wybielanie zębów w gabinecie aparat ortodontyczny leczenie zębów pod