Serwis Dental Centrum korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich. Zobacz więcej informacji. [X]

Pogotowie stomatologiczne - Pogotowie stomatologiczne Śląsk

Pogotowie stomatologiczne

Drodzy Pacjenci !
 
Mamy świadomość, że ból zęba, zapalenie miazgi, ropień w jamie ustnej lub uraz mechaniczny zęba  to okoliczności, które wymagają niezwłocznej interwencji stomatologa lub chirurga, dlatego stosując się do zaleceń Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego mimo utrudnionej sytuacji, od 06 kwietnia uruchomiliśmy POGOTOWIE STOMATOLOGICZNE.
 
Po uprzedniej rejestracji telefonicznej pod numerami 32 2222-910 oraz 602 66 96 91, przyjmujemy pacjentów z bólem zęba, ostrymi stanami zapalnymi miazgi zęba i jamy ustnej wymagającymi natychmiastowej interwencji stomatologicznej lub chirurgicznej oraz w przypadku urazów mechanicznych zębów wymagających natychmiastowej pomocy(złamania ściany zęba,pęknięcia korony zęba itp.)
Nie będziemy podejmować regularnego leczenia stomatologicznego-ograniczamy leczenie do niezbędnej doraźnej pomocy .
W trosce o bezpieczeństwo pacjenta i personelu, wprowadziliśmy niezbędne środki zapobiegawcze  oraz procedury postępowania higienicznego  zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. 
Przed umówieniem wizyty Prosimy o zapoznanie się z trybem przyjęć pacjentów.
 

ZASADY PRZYJĘĆ PACJENTÓW 

 1. Przed wizytą konieczna jest rejestracja telefoniczna: 32 2222-910 oraz 602 66 96 91jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00 - 20:00.
 2. Pacjent MUSI posiadać przy sobie dowód osobisty.
 3. Prosimy o przyjście na wizytę bez osób towarzyszących. Jeśli pacjentem jest dziecko, przyjeżdża z jednym, faktycznym opiekunem.
 4. Ze względów bezpieczeństwa toalety są dostępne TYLKO w sytuacjach nagłych, dlatego prosimy o załatwienie potrzeb fizjologicznych przed przyjazdem na miejsce.
 5. Każda wizyta musi być umówiona wcześniej telefonicznie na ściśle określoną godzinę (umawiany jest jeden pacjent na godzinę).
 6. W trakcie rozmowy telefonicznej zostanie przeprowadzona ankieta epidemiologiczna  wg wskazań Ministerstwa Zdrowia.
 7. Po przyjeździe, pozostań na zewnątrz (najlepiej zaczekać w samochodzie) i zadzwoń na rejestrację z informacją, że czekasz, rejestracja niezwłocznie oddzwoni gdy gabinet będzie gotowy na przyjęcie pacjenta - na terenie Dental Centrum może znajdować się tylko jeden pacjent 
 8. Preferujemy płatności kartą płatniczą.
 9. Nie przyjmujemy pacjentów bezpośrednio z "ulicy", bez przeprowadzonej wcześniej telefonicznie ankiety i ustaleniu terminu wizyty.
 10. Pacjenci spóźnieni nie będą przyjmowani lub będą mieli wyznaczony nowy termin wizyty - muszą niezwłocznie opuścić poczekalnie i teren budynku.
 11. Zaraz po wejściu pacjent w wyznaczonym osobnym pomieszczeniu (gabinet nr 1):
 • ma zmierzoną  temperaturę ciała,
 • zaraz po wejściu  zostaje ubrany w fartuch ochronny, okulary i maseczkę (osoba towarzysząca dziecku  przechodzi taką samą procedurę ) i dopiero przechodzi do poczekalni - Twoja maseczka zostanie zdjęta TYLKO na czas leczenia - wszystkie rozmowy odbędą się z maseczką na twarzy,
 • wypełnia ankietę dot. Sars-CoV-2, zapoznaje się i podpisuje niezbędne dokumenty,
 • zostaje przeprowadzony do gabinetu zabiegowego.
 1. Nie wolno samodzielnie poruszać się po terenie gabinetu, pacjentowi zawsze musi towarzyszyć asysta.
 2. Po zakończonej wizycie, udasz się do rejestracji w towarzystwie asysty (asysta lekarza zostaje w gabinecie, druga asysta czeka na Ciebie za drzwiami).
 
Pamiętaj, jeśli stwierdzimy u Ciebie podejrzenie zakażenia Covid-19, jesteśmy zmuszeni zgłosić ten fakt do Sanepidu.
 
Wszystko, co powyżej, wprowadziliśmy tylko i wyłącznie w trosce o BEZPIECZEŃSTWO I ZDROWIE. Dziennie jesteśmy w stanie przyjąć ograniczoną liczbę pacjentów, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość.
 
Zespół Dental Centrum