Nasz zespół - Zespół Kliniki Stomatologicznej DENTAL CENTRUM - bardzo dobry stomatolog, dentysta z miasta Mysłowice

Nasz zespół

 
 
Założyciel i właściciel Dental Centrum Dariusz Gorczyca wraz z pozostałymi zaprzyjaźnionymi lekarzami stanowią zgrany zespół specjalistów, ciągle podnoszący swoje kwalifikacje, pozostający na bieżąco z nowościami i trendami w dziedzinie stomatologii. Na pokładzie kliniki gościmy wyłącznie osoby, dla których wspólna praca w naszym zespole jest pasją, stąd nasz personel pomocniczy: higienistki i asystentki stomatologiczne to osoby kompetentne, posiadające certyfikaty (dyplomy) oraz odpowiednio długą praktykę w zawodzie, aby mogli nas Państwo obdarzyć absolutnym zaufaniem.

Lekarze:


 

 Lek. stom. DARIUSZ GORCZYCA  

Właściciel 

Dariusz Gorczyca jest założycielem i właścicielem Dental Centrum, powstałą w 1995 roku w Mysłowicach. Zanim rozpoczął realizację swojego najważniejszego zawodowego celu zdobywał wiedzę i umiejętności praktyczne. W 1991 roku ukończył Śląską Akademię Medyczną i uzyskał dyplom lekarza stomatologa. Jest specjalistą - pasjonatem w obszarze chirurgii, implantologii oraz protetyki. Nieprzerwanie poszerza swoje kompetencje i zdobywa wiedzę uczestnicząc w prestiżowych szkoleniach i kursach w kraju i za granicą. Jego doświadczenie, umiejętności i profesjonalizm przekładają się na zadowolenie pacjentów, również tych najbardziej wymagających ze względu na stopień trudności ich przypadków.
Wśród najważniejszych certyfikatów, których uzyskanie miało kluczowe znaczenie dla kierunku rozwoju kliniki Dental Centrum należą:
  • Uzyskany w roku 2000 certyfikat Instytutu Straumanna, pozwalający mu wykonywać zaawansowane zabiegi z zakresu implantologii (w następnie wdrożono w klinice system regeneracji kości Geistlich Biomaterials)
  • W 2009 ukończył Curriculum Implantologiczne Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego
  • Członek Polskiego Stowarzyszenie Implantologicznego (PSI)
  • Członek International Congress of Oral Implantologists (ICOI) oraz Deutsche Gesselschaft fuer Orale Implantologie (DGOI)

 


 


Lek. stom. Ewa Lasicz - Pijet

Zajmuje się: stomatologia zachowawcza, leczenie dzieciendodoncja, protetyka

Jest absolwentką Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie w roku 2003 uzyskała dyplom lekarza stomatologa. W Dental Centrum pracuje od 2011 roku. Specjalizuje się w:

  • Stomatologii zachowawczej i endodoncji (leczeniu kanałowym)
  • Pedodoncji, czyli stomatologii wieku dziecięcego
  • Stomatologii estetycznej.
  • Protetyce

Lek. stom. Bartłomiej Borowski

Zajmuje się: chirurgia stomatologiczna

Specjalista chirurgii szczękowo – twarzowej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego w 2005 roku oraz  Wydziału Lekarsko – Stomatologicznego Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego w 2007 roku. W latach 2009 – 2015 asystent Kliniki Chirurgii  Czaszkowo – Szczękowo – Twarzowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tytuł specjalisty chirurgii szczękowo – twarzowej uzyskał w 2015 roku. Obecnie przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Zajmuje się chirurgią stomatologiczną, chirurgią periodontologiczną oraz implantologią.
Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów z dziedziny chirurgii szczękowo – twarzowej,  stomatologicznej,  implantologii, sterowanej regeneracji kostnej, kursów w ramach działalności Polskiego Stowarzyszenia Implantologii, potwierdzonych dyplomami i certyfikatami. Jest autorem i współautorem publikacji z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej.
 
 

dr Artur Wituła

Zajmuje się: chirurgia stomatologiczna, implantologia

Dr Artur Wituła jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który ukończył w 1997 roku. Kolejne lata spędził specjalizując się w Katowicach, w klinice Chirurgii Czaszkowo-Twarzowo-Szczękowej. W 2008 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Dr Wituła jest certyfikowanym lekarzem implantologiem systemu Alpha Bio.
Aktualnie dzieli się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem pełniąc rolę wykładowcy Śląskiego Forum Chirurgii Szczękowo Twarzowej w Warszawie. Jest także współtwórcą wielu szkoleń i kursów pozwalających zdobyć lekarzom stomatologom wiedzę z zakresu implantologii.
 
 

Lek. stom. Monika Hammer

Zajmuje się: Stomatologia zachowawcza, endodoncja, protetyka

 
Ukończyła studia na kierunku lekarsko-dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2011r. Głównym obszarem zainteresowań jest stomatologia zachowawcza z endodoncją, protetyka i stomatologia estetyczna. Swoją wiedzę i kwalifikacje podnosi uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach w Polsce i za granicą.
 
 
 

Lek. stom. Magdalena Tybura

Zajmuje się: Stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca

Dr Magdalena Tybura ukończyła studia na kierunku lekarsko - dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym we Lwowie w roku 2011. Głównym obszarem zainteresowań dr Tybury jest stomatologia zachowawcza oraz pedodoncja (stomatologia dziecięca). Ciągle podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kursach i konferencjach naukowych. Od 2012 roku jest wykładowcą w szkołach medycznych i policealnych. Priorytetem w codziennej pracy jest rozmowa z pacjentem i indywidualne podejście do każdego.


 

Personel pomocniczy:


ALEKSANDRA KUTZ
Manager kliniki, Higienistka stomatologiczna

Swoją działalność w Dental Centrum rozpoczęła w 1998 roku. Wykonuje zabiegi higieniczno – profilaktyczne, niezbędne w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej Pacjentów. Obejmując obowiązki managera kliniki wśród jej codziennych obowiązków znalazło się także zarządzanie i wielopłaszczyznowa organizacja pracy kliniki. Dba o jej nienaganny wizerunek, koordynuje wszelkie działania związane z funkcjonowaniem wewnętrznym oraz zewnętrznym Dental Centrum, pozwalając uzyskać najwyższy standard oferowanych usług.

KAROLINA  KUTZ
Higienistka stomatologiczna

W Dental Centrum Karolina wykonuje zabiegi higieniczno – profilaktyczne, niezbędne w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia jamy ustnej Pacjentów. 

 

ESTERA HORNIK
Rejestratorka

W Dental Centrum pracuje od 2008 roku. Ukończyła szkołę policealną dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Odpowiada za kontakt z pacjentem, odbieranie rozmów telefonicznych i umawianie wizyt w naszej rejestracji.


 

ANNA BIAŁECKA
Asystentka Stomatologiczna

W Dental Centrum pracuje od 2008 roku.  Ukończyła szkołę policealną dla asystentek i higienistek stomatologicznych. Czynnie asystuje podczas leczenia chirurgicznego, endodontycznego, protetycznego i zachowawczego.
 

BARBARA KWITEK
Asystentka Stomatologiczna

W Dental Centrum pracuje od 2006 roku. Czynnie asystuje podczas leczenia chirurgicznego, endodontycznego, protetycznego oraz zachowawczego.

MAGDALENA KUBICA
 Asystentka Stomatologiczna

W Dental Centrum pracuje od 2017 roku. Ukończyła szkołę policealną dla asystentek stomatologicznych. Czynnie asystuje podczas leczenia endodontycznego, protetycznego i zachowawczego.

ANNA WESOŁOWSKA
Kierownik rejestracji

W gabinecie odpowiada za kontakt z pacjentem, odbieranie rozmów telefonicznych i umawianie wizyt w naszej rejestracji. 

DENTAL CENTRUM na Facebooku